Darmowa Dostawa od 199 zł Najbliższy dzień wysyłki zamówień: 9/10 sierpnia
Newsletter
Zapisz się!
Producenci
Z poniższej listy wybierz producenta.
Polityka prywatności

Polityka prywatności sklepu Blisko Natury - www.bliskonatury.pl

 

Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorem Twoich danych osobowych, które przekazujesz do sklepu Blisko Natury jest firma Sunniva Med prowadząca działalność gospodarczą z siedzibą przy ul. Poznańskiej 44, 64-200 Wolsztyn, ta firma jest właścicielem sklepu Blisko Natury znajdującego się pod adresem www.bliskonatury.pl.

 

Jak się z nami skontaktować, żeby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych?

 • Możesz wysłać e-mail na adres: sklep@bliskonatury.pl,
 • Możesz do nas zadzwonić: 537 900 214
 • Możesz do nas napisać: Blisko Natury, ul. Poznańska 44, 64-200 Wolsztyn

 

Skąd mamy Twoje dane?

Otrzymaliśmy je od Ciebie po wypełnieniu i wysłaniu przez Ciebie formularza przy składaniu zamówienia w sklepie Blisko Natury. Mogliśmy je również otrzymać od Ciebie przy zakładaniu konta na naszej stronie lub przy zadawaniu pytania poprzez formularz kontaktu.

 

Jaki jest cel i podstawa prawna przetwarzania Twoich danych osobowych przez Blisko Natury?

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, ponieważ jest to niezbędne do wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do:

 • umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną, tj. wykorzystania wszystkich możliwości oferowanych przez konto założone na Blisko Natury, w tym jego założenie oraz zarządzanie nim,
 • realizowania umów sprzedaży zawsze gdy zdecydujesz się na zakup w sklepie Blisko Natury,
 • realizowania zobowiązań w zakresie gwarancji lub rękojmi,
 • monitorowania przesyłek wysyłanych do Ciebie,
 • obsługi zapytań lub innych zgłoszeń, które możesz do nas wysyłać,
 • prowadzenia kontaktu z Tobą w sprawach związanych z umowami sprzedaży które zawarliśmy z Tobą,
 • prowadzenia księgowości oraz do celów podatkowych w związku z obowiązkami nakładanymi przez prawo.

Ponadto, w przypadku Twojej zgody, przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach:

 • prowadzenie konkursów w których weźmiesz udział
 • wysyłanie Ci informacji i specjalnych ofert dostępnych w sklepie Blisko Natury w formie e-maili (newsletter)

Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w taki sam sposób, w jaki została ona wyrażona. Do tego czasu będziemy te dane przetwarzać.

 

Czy musisz podać nam swoje dane osobowe?

Potrzebujemy Twoich danych osobowych w następujących przypadkach:

1. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie zakupu w sklepie Blisko Natury (w celu zawarcia z nami umowy). W tym celu potrzebujemy:

 • adresu e-mail,
 • imienia i nazwiska,
 • adresu dostawy,
 • numeru telefonu.

2. Jeśli zdecydujesz się na założenie konta w sklepie Blisko Natury, wyślesz nam wiadomość poprzez formularz w sklepie lub za pośrednictwem poczty e-mail lub zapiszesz się do newslettera. W tym celu potrzebujemy:

 • adresu e-mail.

 Jeśli nie podasz nam tych danych, nie będzie możliwe wykonanie umów z Tobą lub nie będziemy mogli się z Tobą kontaktować.

W innych przypadkach podanie nam danych jest dobrowolne.

Jakie są Twoje prawa w odniesieniu do przetwarzanych przez nas danych?

 • Jeśli uznasz, że Twoje dane są nieprawidłowe lub niekompletne, masz prawo do ich sprostowania.
 • Jeśli Twoje dane będą już niepotrzebne do celu, do jakiego zostały zebrane, cofniesz zgodę na ich przetwarzanie, zgłosisz sprzeciw wobec ich przetwarzania, będą one przetwarzane niezgodnie z prawem, powinny one zostać usunięte w związku z obowiązującym prawem lub zostały zebrane w związku ze świadczeniem usług drogą elektroniczną oferowanych dziecku - masz prawo żądać usunięcia tych danych.
 • Jeśli Twoje dane są nieprawidłowe możesz zażądać ograniczenia ich przetwarzania na okres pozwalający nam sprawdzić prawidłowość tych danych. Jeśli Twoje dane będą przetwarzane niezgodnie prawem, ale nie będziesz chcieć aby zostały usunięte, nie będą one nam już potrzebne ale będziesz ich potrzebować do obrony lub dochodzenia roszczeń lub wniesiesz sprzeciw do ich przetwarzania to do czasu ustalenia czy prawnie uzasadnione podstawy po naszej stronie są nadrzędne wobec powodu sprzeciwu - również możesz żądać ograniczenia ich przetwarzania.
 • Jeśli wyrazisz taką zgodę lub zawrzesz z nami taką umowę oraz gdy przetwarzanie Twoich danych odbywa się w sposób automatyczny - możesz żądać przeniesienia tych danych.

Jeżeli chcesz złożyć skargę w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez nas, możesz to zrobić wysyłając ją do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych pod adresem: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

W jakich sytuacjach możesz sprzeciwić się wobec przetwarzania Twoich danych?

Masz prawo wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, gdy ich przetwarzanie odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu lub dla celów statystycznych a sprzeciw jest uzasadniony przez szczególną sytuację, w której się znalazłeś oraz gdy Twoje dane przetwarzane są na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym są profilowane dla tego celu.

Komu udostępniamy Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe udostępniamy przede wszystkim podmiotom zapewniającym usługi pocztowe oraz kurierskie, które wykonują usługi na Twoją rzecz w celu dostarczenia produktów, które kupisz w sklepie Blisko Natury. Poza tym, jeśli zdecydujesz się skorzystać z platform płatności, które udostępniamy, przekażemy Twoje dane podmiotom realizującym usługi takich płatności w celu ich zrealizowania. Możemy przekazać Twój adres e-mail podmiotom realizującym usługi masowej wysyłki wiadomości e-mail w celu realizacji wysyłki newslettera.

Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe przechowujemy przez cały okres obowiązywania zawartej z nami umowy a także po jej zakończeniu, w celach monitorowania prawidłowego dostarczenia towaru, w celu realizacji gwarancji lub reklamacji, w celu zapobiegania nadużyciom lub oszustwom oraz do realizacji wymogów prawnych, w tym w szczególności w celach rachunkowych i księgowych. Maksymalny okres przechowywania Twoich danych to 10 lat.

Czy przekazujemy Twoje dane do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego?

Co do zasady nie przekazujemy Twoich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czy przetwarzamy Twoje dane osobowe automatycznie (w tym poprzez profilowanie) w sposób wpływający na Twoje prawa?

Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym poprzez profilowanie), w związku z czym korzystanie ze sklepu Blisko Natury nie będzie wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób wpływać na Twoją sytuację.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl